Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podzielili się „cząstką życia”- tak bardzo potrzebną

Data publikacji 20.06.2023

„Wakacyjna zbiórka krwi – przyjdź i podziel się „cząstka życia” - pod takim hasłem zostało zorganizowane honorowe oddawanie krwi przed budynkiem słubickiej komendy. Policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego jak zwykle chętnie podzielili się z potrzebującymi najcenniejszym darem życia - własną krwią. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.

Honorowe krwiodawstwo, to nie tylko wspaniała idea, jest to przede wszystkim metoda, dzięki której można uratować ludzkie życie. To sposób pokazania, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi i jak ważne jest oddawanie krwi, która jest bezcennym lekarstwem na wagę życia. Policjanci zawsze są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a podczas służby niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ich uczestnicy są ranni. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Funkcjonariusze mając tego świadomość cyklicznie współorganizują oraz uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa. Tak było też dzisiaj  (20 czerwca). Przed Komendą Powiatową Policji w Słubicach stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni podzielić się życiodajnym płynem. Do akcji oprócz policjantów przyłączyli się  mieszkańcy powiatu słubickiego. Wszyscy cierpliwie czekali na swoją kolej. Dzięki dzisiejszym dawcom nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego jakże cennego leku.

Zachęcajmy swoich bliskich do tego, aby regularnie oddawali krew. Ona może uratować nie jedno życie. Nigdy nie wiemy kiedy my bądź ktoś nam bliski będzie jej potrzebował. Najbliższa akcja zbierania krwi już 22 sierpnia 2023 roku.

 

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Aspirant Ewa Murmyło

  • Policjant oddaje krew
  • Policjantka wypełnia deklarację
  • Policjant oddaje krew
  • Policjantka wchodzi do krwiobusa
  • Policjant przygotowuje się do oddania krwi
  • Policjantka oddaje krew
  • Kobieta oddaje krew
Powrót na górę strony