Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posłużył się sfałszowanymi fakturami na ponad 75 tys. zł

Data publikacji 20.06.2023

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie podejrzanemu o posłużenie się fałszywymi fakturami. Na podstawie 24 dokumentów opiewających na ponad 75 tys. złotych, 54-latek uszczuplił podatek VAT na kwotę ponad 14 tysięcy złotych. Mężczyzna nielegalny proceder prowadził od kwietnia 2020 do kwietnia 2021 roku. Jeleniogórzanin kilka dni temu usłyszał w tej sprawie zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili i zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów 54-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o posłużenie się fałszywymi fakturami i uszczuplenie podatku VAT.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą w okresie od kwietnia 2020 roku do kwietnia 2021 roku, posłużył się 24 fakturami poświadczającymi nieprawdę. Dotyczyły one rzekomej dostawy paliwa, która w rzeczywistości nie miała miejsca. Wartość przedstawionych faktur opiewała na ponad 75 tysięcy złotych, z czego wyliczono do zwrotu kwotę ponad 14 tysięcy złotych podatku VAT.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Mężczyzna kilka dni temu usłyszał w prokuraturze zarzuty w tej sprawie. Za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony