Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieli się darem życia - został odznaczony!

Data publikacji 21.06.2023

Odznaczony za dzielenie się darem życia mł. asp. Grzegorz Stanisławski z Komisariatu Policji II w Kielcach otrzymał odznaczenie Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużonemu dla Zdrowia Narodu.

Każdy policjant, otrzymując służbową legitymację wypowiada słowa roty ślubowania. Przysięga wówczas m.in. służyć wiernie narodowi. Przez te słowa funkcjonariusze uznają, że głównym celem służby jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Jedną z takich form jest stałe wspieranie zbiórek krwi, której przecież nie można wyprodukować.

Dziś w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, za wieloletnie dzielenie się krwią i oddanie 21 litrów tego cennego daru życia, złotą odznakę otrzymał młodszy aspirant Grzegorz Stanisławski. Funkcjonariusz od 15 lat, odkąd wstąpił w szeregi Policji, jest honorowym dawcą krwi. Aktualnie zajmuje stanowisko dyżurnego Komisariatu Policji II w Kielcach.

Gratulujemy. Dzięki takim postawom funkcjonariusze każdego dnia udowadniają, że życie i zdrowie drugiego człowieka jest najwyższą wartością, dla której każdego dnia zakładają.

(KWP w Kielcach / kp)

  • odznaczony policjant z mężczyzną, trzyma dyplom i legitymację
  • list gratulacyjny dla policjanta
  • odznaczenie i legitymacja
Powrót na górę strony