Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Jestem szczególnie wdzięczny, że w szeregach Polskiej Policji można spotkać ludzi o tak profesjonalnej i życzliwej postawie"

Data publikacji 22.06.2023

„(…) Jestem szczególnie wdzięczny, że w szeregach Polskiej Policji można spotkać ludzi o tak profesjonalnej i życzliwej postawie, ratując życie innych w tym również moje”. Tak o mł. asp. Karolu Sierockim – dzielnicowym KP Mordy napisał jeden z mieszkańców, którego policjant kilkukrotnie odnalazł, gdy ten z myślami samobójczymi oddalał się z miejsca zamieszkania.

Młodszy aspirant Karol Sierocki podczas codziennej służby dba o bezpieczeństwo osób mieszkających na podległym terenie, prowadzi działania profilaktyczne, ale przede wszystkim służy pomocą w rozwiązywaniu problemów, które mogą dotknąć każdego z nas. Tak samo było w sytuacji, gdy zostało zgłoszone oddalenie się z miejsca zamieszkania jednego z mieszkańców Mordów oraz obawa, że może chcieć targnąć się na swoje życie. Dwukrotnie po takich zgłoszeniach, młodszy aspirant Karol Sierocki w związku ze znajomością terenu i miejsc, gdzie może przebywać, odnalazł mężczyznę i oddał pod opiekę służb medycznych lub rodziny. Mężczyzna obdarzył dzielnicowego takim zaufaniem, że tylko od niego odbierał telefony i rozmawiał o swoich problemach.

Każde słowa uznania i sympatii ze strony obywateli są dla policjantów bezcenne, bez względu na to, w jakim wydziale pełnią oni służbę. Świadczą one nie tylko o ich zaangażowaniu w ludzkie problemy, ale i o profesjonalizmie.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony