Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ranny bocian trafił pod opiekę lekarzy

Data publikacji 22.06.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce, w powiecie nowotarskim, pomogli rannemu bocianowi, którego zauważył kierowca jadący drogą krajową nr 7. Ptak ze złamaną nogą trafił pod opiekę lekarza weterynarii i otrzymał fachową pomoc, a następnie do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt, gdzie będzie wracał do zdrowia.

We wtorek rano (20.06.2023), mężczyzna jadący samochodem krajową „siódemką” zauważył na poboczu leżącego bociana. Okazało się, że ptak był ranny i miał problem z podniesieniem. Kierowca był obcokrajowcem i nie bardzo wiedział, co ma dalej zrobić. Widząc, że bocian cierpi, zatrzymał jadący w kierunku miejscowości Chyżne radiowóz, którym jechali policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce. Funkcjonariusze od razu ruszyli z pomocą rannemu bocianowi. Ostrożnie przenieśli ptaka do radiowozu i przetransportowali do Jabłonki, gdzie przekazali lekarzowi weterynarii. Bocian miał dużo szczęścia, bo trafił w ręce lekarza, który pomaga dzikim zwierzętom i  udziela im pierwszej pomocy. Okazało się, że ptak miał otwarte złamanie nogi. Po udzieleniu pomocy i zaopatrzeniu ran został przekazany pracownikom Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, gdzie będzie wracał do zdrowia.

Policjanci podczas codziennej służby dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, a gdy potrzeba niosą pomoc tym, którzy jej potrzebują. Bywają sytuacje jak ta, że interweniują i pomagają nie tylko w ludzkiej sprawie. Gdy trzeba ruszą z pomocą każdemu żywemu stworzeniu.

(KWP w Krakowie / kp)

  • bocian w pomieszczeniu siedzący na sianie
  • policjant trzyma bociana siedzącego na trawie na poboczu drogi
  • Policjant stojący przy radiowozie na poboczu drogi trzyma na rękach bociana owiniętego w koc ratunkowy.
Powrót na górę strony