Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla sierżanta Dawida Głowackiego za zaangażowanie podczas pożaru

Data publikacji 23.06.2023

Sierżant Dawid Głowacki z Komisariatu Policji w Barcinie otrzymał podziękowania i słowa uznania od włodarza miasta Pana Michała Pęziaka, za zaangażowanie i determinację, którą policjant wykazał się podczas pożaru gospodarstwa w Mamliczu. Niewątpliwie takie słowa motywują do dalszej pracy.

Dzisiaj podczas sesji Rady Miejskiej w Barcinie, burmistrz Pan Michał Pęziak, wyraził słowa uznania i serdecznie podziękował w imieniu własnym, jak i całej społeczności barcińskiej sierżantowi Dawidowi Głowackiemu, nazywając go „cichym bohaterem”.

Policjant, podczas pożaru budynków gospodarczych w Mamliczu z zaangażowaniem i wielką odwagą przystąpił do przeszukania poszczególnych pomieszczeń, w których mogła znajdować się kobieta, a gdzie, jak dodał Pan Michał Pęziak inne osoby nie odważyłyby się wejść.

Ogień z każdą minutą błyskawicznie się rozprzestrzeniał i przechodził na kolejne pomieszczenia, a warunki atmosferyczne, jakie panowały w tym dniu, nie ułatwiały akcji gaśniczej. Wówczas sierżant Głowacki z ogniwa patrolowo-interwencyjnego bez wahania ruszył na pomoc. Z wielką determinacją sprawdzał pomieszczenia, w których mogła znajdować się poszkodowana. Niestety, nie natrafił na kobietę, więc przystąpił do wyprowadzenia znajdujących się w budynkach gospodarczych zwierząt. Sprawne działanie pozwoliło uratować sześć sztuk bydła.

Sierżant Dawid Głowacki w obecności Zastępcy Komendant Komisariatu Policji w Barcinie podkom. Mateusza Smaga, otrzymał list gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną w postaci bonu. Jak dodał sam wyróżniony, jego działania były oparte na rocie ślubowania i spełnił swój obowiązek, jako człowiek i policjant. Natomiast nagrodę, którą otrzymał postanowił przekazać na rzecz rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru.

Całe zdarzenie przyjęło tragiczne skutki, gdzie życie straciła 57-letnia kobieta. Sierżant Dawid Głowacki z narażeniem własnego zdrowia i życia podjął próbę jej odnalezienia.

(KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony