Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na gorącym uczynku - trzech podejrzanych o trzy kradzieże "na kolec" tymczasowo aresztowanych

Data publikacji 26.06.2023

Kryminalni z Wawra na podstawie wcześniejszej wnikliwej pracy operacyjnej, na gorącym uczynku zatrzymali trzech obywateli Gruzji, którzy dokonali kradzieży metodą „na kolec”. Jak ustalili policjanci nie było to pierwsze takie zdarzenie z udziałem 48-latka, 47-latka i 45-latka. Cała trójka usłyszał 3 zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Wawrze prowadzili liczne, bardzo wnikliwe ustalenia operacyjne ukierunkowane na zidentyfikowanie i zatrzymanie podejrzanych o kradzieże dokonywane metodą „na kolec”.

Operacyjni bardzo szybko wytypowali obywateli Gruzji, którzy prowadzili obserwacje w okolicach banków, typowali osoby wypłacające gotówkę, przebijali opony, a potem, kiedy kierowcy próbowali sprawdzić, co się stało z ich samochodem kradli pieniądze.

Funkcjonariusze poświęcili bardzo dużo czasu i uwagi na dokładne ustalenia i przygotowanie się do zatrzymania. Dzięki temu 45-latek, 47-latek i 48-latek wpadli na gorącym uczynku. Ich ofiarą był mężczyzna, który do banku przyjechał smartem, kiedy zorientował się, że ma uszkodzoną oponę od razu pojechał do warsztatu i to tam sprawcy wykorzystali jego nieuwagę i ukradli mu teczkę z pieniędzmi i dokumentami. Nie spodziewali się, że kiedy będą odjeżdżać z łupem zostaną dynamicznie zatrzymani przez policjantów z Wawra.

Poczynione wcześniej przez kryminalnych z ulicy Mrówczej ustalenia i zebrany materiał dowodowy dowiodły, że ci sami obywatele Gruzji pod koniec maja spod banku na terenie Wawra w ten sam sposób ukradli 50 tysięcy złotych i dokumenty, a w powiecie wołomińskim  kilka dni później usiłowali dokonać takiej kradzieży.

Wszyscy trzej zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, usłyszeli po trzy zarzuty. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony