Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli prawie milion „lewych” papierosów

Data publikacji 26.06.2023

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli prawie milion sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wyroby tytoniowe zostały odnalezione w samochodzie należącym do 59-letniego mieszkańca Legionowa oraz w wynajmowanym przez niego pomieszczeniu magazynowym. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu, a mężczyzna poniesie teraz odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego za jego przechowywanie.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji podczas prowadzonych działań uzyskali informację o osobie, która mogła posiadać nielegalne produkty pochodzące z przemytu. Funkcjonariusze natychmiast ustalili dane mężczyzny, który mógł dopuścić się przestępstwa. Swoje podejrzenia bardzo szybko potwierdzili podczas przeszukania samochodu należącego do 59-letniego mężczyzny, jak również wynajmowanego przez niego pomieszczenia magazynowego.

Ogółem podczas tych działań policjanci zabezpieczyli prawie milion sztuk pochodzących z przemytu papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar został zabezpieczony w policyjnym depozycie. Łącznie Skarb Państwa został uszczuplony z tytułu niezapłaconej akcyzy, cła i VAT na kwotę ponad 1.200.000 złotych.

Poza przepadkiem zabezpieczonych rzeczy, za ten czyn 59-latek wkrótce poniesie odpowiedzialność zgodnie z kodeksem karno-skarbowym. Będzie odpowiadał za przechowywanie papierosów bez polskiej akcyzy skarbowej. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Dwa razy w tygodniu będzie musiał stawiać się w najbliższej jednostce Policji.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

(KSP / mw)

  • pomieszczenie, w którym widać kartonowe pudła
  • samochód, w którego bagażniku widać kartonowe pudła
Powrót na górę strony