Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Data publikacji 26.06.2023

Gdyby nie zaangażowanie i determinacja malborskich policjantów, nie wiadomo jak potoczyłyby się dalej losy mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. 43-letni mieszkaniec Malborka, nie widząc sensu życia, wychodząc z domu pożegnał się z rodziną i oświadczył, że targnie się na swoje życie. Działania kilkudziesięciu funkcjonariuszy zakończyły się sukcesem. Mężczyzna został odnaleziony nad brzegiem rzeczki. Policjanci zaopatrzyli jego rany i przekazali go medykom, którzy zapewnili mu specjalistyczną opiekę.

W sobotę, 24.06.2023 roku, po południu do malborskich policjantów zgłosiła się rodzina 43-letniego mieszkańca Malborka, który w złym stanie emocjonalnym wyszedł z domu. Natychmiast ogłoszono alarm i kilkudziesięciu funkcjonariuszy różnych wydziałów rozpoczęło poszukiwania mężczyzny. Mundurowi sprawdzali wszystkie możliwe miejsca, w których mężczyzna mógł się znajdować i rozpytywali napotkane osoby o zaginionego. Po kilku godzinach udało się nawiązać połączenie z 43-latkiem. Policjant przez cały czas rozmawiał z mężczyzną i spokojnie prowadząc konwersację odwodził go od jego zamiarów oraz gromadził niezbędne informacje dzięki, którym udało się go odnaleźć. Desperat został odnaleziony nad brzegiem rzeczki. Policjanci przekazali go pod opiekę medykom.

Policjanci przypominają i apelują:

Jeżeli spotykasz kogoś i widzisz, że jest smutny, przygnębiony, jego zachowanie jest niepokojące i podejrzewasz, że chce zrobić sobie krzywdę, to zapytaj, jak możesz mu pomóc. Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Szukaj pomocy również w instytucjach pomocowych.

116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108 - bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony