Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny przykład policyjnej czujności po służbie. Sprawca dwóch kolizji drogowych ukarany wysokimi mandatami

Data publikacji 26.06.2023

To, że policjantem jest się 24 godziny na dobę słupscy funkcjonariusze udowadniali w ciągu kilku ostatnich tygodni wielokrotnie. Mundurowi w czasie wolnym od służby interweniowali wobec osób poszukiwanych, popełniających przestępstwa, a także zatrzymywali na gorącym uczynku włamywaczy i złodziei. W ubiegłym tygodniu policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymał kierowcę, który po spowodowaniu w ciągu kilku minut dwóch kolizji drogowych, uciekał, aby nie ponieść konsekwencji. Dzięki skutecznej interwencji będącego po służbie, słupskiego kryminalnego, 36-letni kierowca został ukarany mandatami w łącznej wysokości 7500 złotych i 20 punktami karnymi.

Na początku ubiegłego tygodnia policjant, na co dzień pełniący służbę w Wydziale Kryminalnym słupskiej komendy Policji jadąc swoim samochodem, zauważył kierowcę volvo, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej uderzył w znak drogowy i zamiast się zatrzymać, z bardzo dużą prędkością odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz „na wolnym” od razu powiadomił dyżurnego słupskiej jednostki i pojechał za uciekającym volvo. Po kilkuset metrach, wykorzystując odpowiedni moment policjant zablokował swoim samochodem możliwość dalszej jazdy temu kierowcy, jednak nie zrezygnował on z dalszej ucieczki i kontynuował ją pieszo. Funkcjonariusz pobiegł za uciekającym mężczyzną, po kilkuset metrach dogonił go i przytrzymał do czasu przyjazdu policjantów ruchu drogowego będących tego dnia w służbie. Chwilę później na miejscu zdarzenia zjawił się inny kierowca, który jak się okazało, kilka minut wcześniej uczestniczył w innej kolizji, którą spowodował kierowca volvo. W ciągu kilku minut 36-letni mieszkaniec Gminy Kobylnica był sprawcą dwóch zdarzeń drogowych i uciekając, próbował uniknąć konsekwencji, które poniósł dzięki skutecznej reakcji policjanta po służbie.

Funkcjonariusze ruchu drogowego ukarali 36-latka mandatami za spowodowanie obu tych zdarzeń, mandatami w wysokości 7500 złotych i 20 punktami karnymi. Słupcy funkcjonariusze każdego dnia udowadniają, że służba w Policji nie jest zwykłą pracą. Niezależnie, czy są na służbie, czy mają dzień wolny, reagują na niebezpieczne sytuacje, ratują ludzkie życie i zatrzymują sprawców przestępstw.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony