Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na ulicy traciła przytomność. Na ratunek ruszył policjant z hrubieszowskiej jednostki

Data publikacji 27.06.2023

Będący na wolnym policjant z hrubieszowskiej komendy przejeżdżając samochodem przez miasto zauważył kobietę, która traciła przytomność. Zatrzymał auto i ruszył w jej kierunku udzielając pierwszej pomocy. Do czasu przyjazdu karetki monitorował jej czynności życiowe. Kobieta z podejrzeniem zatrzymania akcji krążeniowo-oddechowej trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 25 czerwca 2023 roku w godzinach popołudniowych. Starszy posterunkowy Piotr Laskowski z Zespołu Patrolowo Interwencyjnego będąc na wolnym przejeżdżał swoim samochodem przez centrum miasta. W pewnym momencie zauważył niedaleko skrzyżowania kobietę, która zaczęła tracić przytomność.

Policjant natychmiast zatrzymał samochód i pobiegł w kierunku kobiety udzielając jej pierwszej pomocy. Zadzwonił też po karetkę. Do przyjazdu ratowników, razem z innymi świadkami monitorował jej czynności życiowe. 47 letnia mieszkanka Hrubieszowa trafiła do szpitala, gdzie obecnie przebywa.  

Jak się okazało, w tym przypadku doszło do podejrzenia zatrzymania akcji krążeniowo-oddechowej. Z relacji ratowników medycznych wynika, że dzięki szybkiej reakcji i podjetym działaniom udało się  przywrócić kobiecie czynności życiowe.

(KWP w Lublinie / sc)

Powrót na górę strony