Funkcjonariusz mazowieckiej komendy zajął I miejsce w zawodach w nawigacji lotniczej

Data publikacji 28.06.2023

Asp. Grzegorz Bartosiewicz na co dzień jest funkcjonariuszem Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. W czasie wolnym od obowiązków zawodowych oddaje się swojej pasji, jaką jest motoparalotniarstwo. Policjant zajął I miejsce w zawodach w nawigacji lotniczej.

Wśród policjantów można spotkać wielu funkcjonariuszy, którzy oprócz oddania służbie i rodzinie, znajdują także czas, aby realizować swoje zainteresowania. Z pewnością jedną z takich osób jest asp. Grzegorz Bartosiewicz. W ostatni weekend (23-25.06) na lotnisku Radom-Piastów, odbył się IX Memoriał Grzegorza Krzyżanowskiego upamiętniający najlepszego pilota „Mistrza Świata w Slalomach Motoparalotniowych” który zginął tragicznie w czerwcu 2014 r. Organizatorem imprezy był Aeroklub Polski oraz Aeroklub Radomski. Trasę trzeba przelecieć jak najdokładniej i znaleźć wszystkie miejsca z mapy widoczne z powietrza na ziemi. Pilot musi wykazać niebywałą precyzją, gdyż musi lecieć prosto, a ponadto musi wziąć pod uwagę swoją prędkość, prędkość wiatru, która może zepchnąć pilota z obranej trasy. Po zakończeniu zawodów w niedzielę odbyła się inauguracja wręczenia nagród i dyplomów pilotom, którzy zajęli miejsca na podium. I miejsce zajął służący w Wydziale Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu asp. Grzegorz Bartosiewicz.

Policjant swoją przygodę z lataniem rozpoczął kilka lat temu i ciągle doskonali swoje umiejętności. Obecnie ma na koncie około 400 godzin spędzonych w powietrzu. Posiada świadectwo kwalifikacji pilota i lata na paralotniach swobodnych oraz z napędem. Loty, dla asp. Bartosiewicza to nie tylko przyjemność, ale także konieczność odpowiedniego przygotowania fizycznego i nauka cierpliwości. Jak dodaje motoparalotniarstwo wymaga poświęcenia czasu, treningów i jak najlepszej kondycji fizycznej, która jest także potrzebna w pełnieniu codziennej służby.