Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk: Pomorskie ogranicza przestępczość pospolitą

Jednym z podstawowych zadań policjantów określonych w Strategii Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji na lata 2005-2010 jest ograniczenie przestępczości pospolitej, w tym m.in. kradzieży i kradzieży z włamaniem. Dzięki systematycznie realizowanym zadaniom policjanci w tym roku doprowadzili do znacznego spadku ilości kradzieży z włamaniem z 14.614 na 12.680. Jednocześnie nastąpił wzrost wykrywalności tych przestępstw o prawie 3%. Niemal codziennie policjanci zatrzymują sprawców różnych włamań m.in. do mieszkań, samochodów i innych obiektów. Do końca października policjanci zatrzymali 1510 podejrzanych o te przestępstwa, w tym aż 316 nieletnich.

W miniony weekend:

Pruszcz Gd. - 3.12 policjanci z KPP na gorącym uczynku zatrzymali 27-letniego Krzysztofa K. mieszkańca Pruszcza Gd. Mężczyzna właśnie włamał się do Mercedesa Vito zaparkowanego przy ul. Krótkiej w Pruszczu Gd. i kradł stamtąd odtwarzacz CD. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że 27-latek dokonał jeszcze co najmniej 13 włamań do samochodów w Pruszczu Gd. i Gdańsku. Z ustaleń policjantów wynika, że od września mężczyzna włamał się do Fiata Pandy, Opla Astry, Mercedesa 300D, VW Caravelle, VW Jetta, VW Bora, Skody Felicji, VW Golfa III, Cryslera, Daewoo Matiza, i Skody Fabii. Z samochodów tych kradł przede wszystkim odtwarzacze CD. Policjanci ustalają, czy ma na koncie więcej przestępstw. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Gdańsk - 4.12 policjanci zatrzymali dwóch 16-latków, 15-latka i 17-latka, mieszkańców Gdańska, którzy włamali się do mieszkania przy ul. Śniadeckich. W dwie godziny później policjanci w innym rejonie miasta zatrzymali 18-letniego Piotra M. z Gdańska, który 3.12 włamał się do mieszkania przy ul. Wyspiańskiego. Pełnoletnich sprawców umieszczono w PIZ, a nieletnich w PID.

Gdynia - 3.12 policjanci zatrzymali 26-letniego Piotra G. oraz 29-letniego Jarosława R., którzy na ul. Miętowej włamali się do zbiornika z paliwem w samochodzie Steyer, by ukraść paliwo. Szkody, jakie powstały w wyniku włamania właściciel oszacował na ok. 990 zł.

Lębork - 3.12 policjanci dzięki własnej pracy ustalili sprawcę kradzieży 700m napowietrznej linii telekomunikacyjnej w powiecie wejherowskim między miejscowościami Chrzanowo i Wysokie, której dokonano w nocy z 2 na 3.12. Sprawcą okazał się 15-letni mieszkaniec Mostów. Policjanci realizując dalej tę sprawę ustalili i zatrzymali zleceniodawców tej kradzieży, którzy w momencie przyjścia policjantów wypalali przewody, usuwając izolację zewnętrzną. Zatrzymani to również mieszkańcy powiatu lęborskiego - 19-letni Piotr W. i 26-letni Tomasz S.

Powrót na górę strony