Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Para poszukiwana listami gończymi zatrzymana

Data publikacji 30.06.2023

Śląscy „łowcy głów” zatrzymali 48-latkę oraz jej 46-letniego partnera, którzy ukrywali się przed organami ścigania. Za parą wystawione były listy gończe w związku z wykorzystaniem seksualnym małoletniej. Za to przestępstwo grozi im 12 lat więzienia.

W maju tego roku policjanci z komisariatu w Pyskowicach rozpoczęli poszukiwania kobiety i mężczyzny, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Miesiąc później czynności przejęli mundurowi z Zespołu Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W skład zespołu śląskich „łowców głów” wchodzą policjanci ścigający sprawców najgroźniejszych przestępstw. To które miała na koncie poszukiwana para bez wątpienia do takich należy, bowiem kobieta i mężczyzna są podejrzani o wykorzystywanie seksualne nastolatki.

Policjanci szybko wpadli na trop poszukiwanych. Podczas obserwacji jednej z posesji w Pyskowicach, zauważyli wychodzących z domu 48-latkę i jej partnera. Oboje zostali zatrzymani i trafili do aresztów śledczych. Grozi im kara 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony