Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Multirecydywiści w rękach mundurowych

Data publikacji 30.06.2023

Świętochłowiccy kryminalni we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach ustalili 2 osoby w wieku 41 i 45 lat podejrzane o włamania do supermarketów. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia, która może zostać zwiększona, gdyż działali w warunkach multirecydywy.

Świętochłowiccy policjanci w ścisłej współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach ustalili dwóch mężczyzn w wieku 41 oraz 45 lat podejrzanych o liczne włamania i kradzieże z supermarketów, które trwały od września ubiegłego roku. Podejrzani włamywali się do sklepów na terenie całego Śląska, skąd kradli w głównej mierze alkohol i tytoń. Straty oszacowano łącznie na blisko 170 tysięcy złotych. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, jednak czynności w sprawie trwają. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia, która może zostać zwiększona jeszcze o połowę, ponieważ sprawcy działali w warunkach multirecydywy.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony