Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za groźby i znęcanie nad szczeniakiem

Data publikacji 03.07.2023

Piotrkowscy wywiadowcy zatrzymali agresora, który groził nożem swojej byłej partnerce. Gdy mężczyzna został zatrzymany wyszło na jaw, że znęcał się również nad szczeniakiem. 47-latek trafił do policyjnej celi. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 30 czerwca 2023 roku do Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zgłosiła się kobieta, która oświadczyła, że jej były partner wtargnął do jej mieszkania, a następnie groził jej nożem.

Od kobiety przyjęto zawiadomienie o przestępstwie, a policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. W sobotę, 1 lipca 2023 roku pojechali do jego miejsca zamieszkania, jednak nikogo nie zastali. Patrolując ulice w pewnym momencie zauważyli piotrkowianina. Po wylegitymowaniu wywiadowcy potwierdzili, że to 47-letni agresor. Mężczyzna w kieszeni miał około 6-tygodniowego psa. Policjanci zauważyli szczeniaka ze sklejonymi uszami, które były zawiązane wstążką. Uszy były zaropiałe i zakrwawione, a każda próba dotknięcia ucha kończyła się piskiem zwierzęcia. Mężczyzna został zatrzymany, a szczeniak zabrany do lekarza weterynarii.

Piotrkowianin usłyszał już zarzuty gróźb karalnych oraz znęcania się nad zwierzęciem. Szczeniak po udzielonej pomocy trafił pod opiekę azylu dla zwierząt. Za popełnione przestępstwa 47-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / sc)

  • policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • szczeniak w pudełku
  • odzyskany szczeniak z poranionymi uszami
Powrót na górę strony