Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

E-mail z podziękowaniami dla policjantów

Data publikacji 04.07.2023

Na pocztę elektroniczną dyżurnego włocławskiej komendy wpłynęły podziękowania dla policjantów, którzy pomogli windsurferowi. Funkcjonariusze ogniwa wodnego odnaleźli sprzęt sportowy, który mężczyzna utracił, gdy podczas pływania na desce po Zalewie Włocławskim wpadł do wody.

Policjanci ogniwa wodnego z Włocławka czuwają na bezpieczeństwem osób wypoczywających w rejonie akwenów i niejednokrotnie już podejmowali interwencje związane z ratowaniem ludzkiego życia. Interweniują jednak nie tylko wtedy, gdy zagrożone jest zdrowie i życie osób, ale zawsze wtedy, gdy ktoś potrzebuje pomocy, również w sytuacjach mniej dramatycznych.

Do takiej właśnie sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu (26.06.2023) na Zalewie Włocławskim. Wówczas jeden z pływających tam windsurferów wywrócił się wskutek silnego podmuchu wiatru i wpadł do wody. Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało, a w dotarciu na brzeg pomogli mu inni windsurferzy.

W wodzie pozostał jednak sprzęt sportowy, który mężczyzna utracił podczas zdarzenia. W jego odzyskaniu pomogli policyjni „wodniacy”. Wypłynęli łodzią służbową i zlokalizowali w wodzie, kilka kilometrów od miejsca zdarzenia, deskę windsurfingową, którą następnie wydostali na brzeg i przekazali właścicielowi.

Wczoraj (3.07.2023), wdzięczny za okazaną pomoc mężczyzna, przysłał na skrzynkę elektroniczną dyżurnego jednostki podziękowania dla policjantów, którzy pomogli mu odzyskać wartościowy sprzęt sportowy.

Nigdy nie oczekujemy podziękowań za udzieloną pomoc, ale słowa wdzięczności są dla nas zawsze niezwykle budujące i dają ogromną satysfakcję z wykonywanych zadań.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony