Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

23-latka odpowie za napad z bronią sprzed kilku lat

Data publikacji 05.07.2023

„Łowcy głów” ze Śląska codziennie prowadzą szereg czynności, by osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości poniosły odpowiedzialność za swoje czyny. Tym razem w ich ręce wpadły dwie kobiety - 23-latka, poszukiwana w związku z napadem z bronią i jej 43-letnia koleżanka ścigana za oszustwa. Zatrzymane trafiły już za kratki.

Każdego dnia policjanci bardzo wnikliwie analizują każdą sprawę poszukiwawczą i zatrzymują przestępców, ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W ubiegłym roku śląska Policja zatrzymała blisko 2 tysiące takich przestępców. W tym roku już 1,6 tysiąca.

W ubiegłym tygodniu, w wyniku wnikliwej pracy, śląscy „łowcy głów” wpadli na trop 23-latki i 43-latki, poszukiwanych za przestępstwa, których się dopuściły.  

3 lata temu w Siemianowicach Śląskich 20-letnia wówczas kobieta napadła z bronią na mężczyznę i okradła go. Sąd skazał ją za to przestępstwo na karę 3 lat pozbawienia wolności. Młoda kobieta, by uniknąć zasądzonej kary, ukrywała się na terenie Katowic i przebywała u swojej 43-letniej koleżanki, która, jak się okazało, również była poszukiwana za oszustwa. 

To kolejne przykłady na to, że żaden przestępca nie może czuć się bezkarnie i każdy prędzej czy później poniesie odpowiedzialność za swoje czyny.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony