Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z łódzkiej komendy wojewódzkiej zatrzymali poszukiwanych mężczyzn

Data publikacji 06.07.2023

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydział ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Łodzi zatrzymali w powiecie giżyckim dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. 46 i 28-latek poszukiwani byli listami gończymi. Mężczyźni robili wszystko, aby ich nie odnaleziono, jednak w starciu z łódzkimi policjantami byli bez szans i trafili do aresztu.

Od około 2 lat nad sprawą 46 i 28-latka pracowali policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Łodzi. Obaj mężczyźni byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej i specjalizowali się w przestępstwach akcyzowych. Gdy mężczyźni przepadli jak kamień w wodę i robili wszystko, aby ich nie odnaleziono, sprawą zajęli się ,,poszukiwacze” – tak w żargonie policyjnym mówi się o policjantach Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. To doświadczeni funkcjonariusze, którzy wykorzystują swoje wieloletnie doświadczenie w tropieniu ukrywających się przestępców.

Stróże prawa na co dzień zajmujący się ściganiem najgroźniejszych kryminalistów nie dali się zwieść. W wyniku żmudnej, kilkumiesięcznej pracy policjanci namierzyli i zatrzymali 46 i 28-latka poszukiwanych listami gończymi za liczne przestępstwa. Mężczyźni ukrywali się w powiecie giżyckim w wynajmowanym domu, licząc że tam łódzcy stróże prawa ich nie odnajdą - mylili się. 5 lipca 2023 roku policjanci tuż po godzinie 6.00 weszli do wytypowanego domu i zatrzymali zaskoczonych mężczyzn, którzy nie stawiali oporu. W toku przeszukania zajmowanych przez mężczyzn pomieszczeń policjanci zabezpieczyli ponad 67 000 złotych, na poczet przyszłych kar.

Obaj zatrzymani trafili już do aresztu.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony