Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł zabytkową monstrancję oraz kielich z parafii - został zatrzymany a skradzione przedmioty odzyskane

Data publikacji 07.07.2023

Wspólne działania policjantów operacyjnych z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny, który okradł jedną z miejscowych plebanii. Kryminalni ustalili, że sprawca włamał się do sejfu znajdującego się w pomieszczeniu, skąd skradł pieniądze i zabytkową monstrancję oraz kielich. Skradzione przedmioty zostały odzyskane. Decyzją sądu 34-latek został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami z Zespołu Kryminalnego Komisariatu w Kątach Wrocławskich, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do budynku plebanii na terenie powiatu wrocławskiego.

Funkcjonariusze potwierdzili, że sprawca włamał się do sejfu znajdującego się w jednym z pomieszczeń i ukradł pieniądze oraz zabytkową monstrancję, a także kielich.

O całym zdarzeniu policjanci zostali poinformowani przez księdza na początku lipca br. i od razu zajęli się sprawą, która nie była łatwa do rozwiązania. Jednak na podstawie zebranych materiałów, a w szczególności pracy operacyjnej, funkcjonariusze dotarli do osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Podejrzanym okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

Działając dalej policjanci odzyskali skradziony kielich i monstrancję, a także na poczet przyszłych kar i grzywien, zabezpieczyli dwa samochody 34-latka.

Materiał dowodowy zgromadzony przez funkcjonariuszy, dał podstawę do zastosowania wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Zabytkowy kielich i monstrancja - widok z boku
  • Zabytkowy kielich i monstrancja - widok z przodu
  • Zabytkowy kielich i monstrancja
Powrót na górę strony