Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapewnili opiekę zaniedbanym psom

Data publikacji 07.07.2023

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą częstochowskiej komendy prowadzą dochodzenie w sprawie 9 wychudzonych i skrajnie zaniedbanych psów. Wspólnie z lekarzem weterynarii oraz towarzystwem opieki nad zwierzętami, zaopiekowano się przebywającymi na posesji czworonogami. Właścicielce chartów afgańskich grozi teraz kara do 3 lat więzienia.

Pod koniec czerwca br. policjanci z częstochowskiej komendy uzyskali informację o psach trzymanych w bardzo złych warunkach na jednej z posesji w Częstochowie. Wraz z lekarzem weterynarii oraz pracownikami towarzystwa opieki nad zwierzętami mundurowi weszli do domu jednorodzinnego, w którym znajdowało się 9 psów przypominających charty afgańskie. Czworonogi były wychudzone, głodne i przestraszone. W pomieszczeniach panował bałagan, a w powietrzu unosił się nieznośny odór. Zwierzęta jeszcze tego samego dnia trafiły pod opiekę fundacji, gdzie zapewniono im właściwą opiekę.

Częstochowscy śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Wciąż gromadzony jest materiał dowodowy. Właścicielce grozi za to do 3 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony