Rywalizowali w Mistrzostwach Polski Policjantów w triathlonie

Data publikacji 12.07.2023

Nasz Kolega kom. Marek Kowalczyk z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy kolejny już raz nie miał sobie równych podczas Mistrzostw Polski Policjantów w triathlonie! Co więcej, zwyciężył nie tylko na dystansie ¼ IRONMAN, ale również ½ w kategorii wiekowej powyżej „czterdziestki". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W minioną sobotę (8.07.23) podczas zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon odbyły się Mistrzostwa Polski Policjantów w triathlonie na dystansie ¼ Ironman. Zawodnicy mieli do przepłynięcia 950 metrów w rzece Brda, przejechania rowerem 22,5 kilometra oraz do przebiegnięcia 5,25 kilometra. W rywalizacji policjantek zwyciężyła Natalia Nikiel z Komendy Powiatowej Policji w Iławie z czasem 2 godziny 37 minut i 40 sekund, drugie miejsce zajęła Sylwia Szpocińska z Komendy Głównej Policji/IPA Wrocław (2:39:23), a trzecie Karolina Radomska z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu (2:42:20).

Rywalizacja policjantów natomiast została przeprowadzona w dwóch kategoriach wiekowych M1 do lat 40 i M2 powyżej „czterdziestki".

W kategorii M1 zwyciężył Bartosz Sarbak z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto z czasem 1 godzina 59 minut i 39 sekund, drugi był Piotr Wiśniewski z Komisariatu Policji w Chełmży (2:10:34), a trzeci Piotr Dyczko z Komisariatu Policji Poznań – Stare (2:15:29). W kategorii M2 zwyciężył nasz Kolega Marek Kowalczyk z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy z czasem 2 godziny 4 minuty i 50 sekund, drugi był Dariusz Olewiński – emerytowany policjant z Torunia (2:11:47), a trzeci Daniel Szul z Komendy Powiatowej Policji w Iławie (2:14:12).

Nagrody wręczyli insp. Adam Szeliński - Zastępca Dyrektora Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji, który również wziął udział w rywalizacji oraz mł. insp. Piotr Kujawa - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP woj. kujawsko-pomorskiego.

Enea Triathlon Bydgoszcz to największa impreza triathlonowa w Polsce. Podczas całego weekendu (8-9.07.23) wystartowało ponad 4 tysiące zawodników na różnych dystansach - od super sprintu po ½ Ironman.

Jak się okazuje, to nie jedyne zwycięstwo naszego Kolegi! Tydzień wcześniej (1.07.23), podczas Mistrzostw Polski Policjantów w triathlonie w Suszu na dystansie ½ Ironman Marek również stanął na najwyższym stopniu podium!.

Gratulujemy i życzymy oczywiście dalszych sukcesów:)