Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyście wypowiedzieli rotę ślubowania

Data publikacji 12.07.2023

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 9 funkcjonariuszy.

W sali im. Wiktora Ludwikowskiego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Ślubowanie odebrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Jacek Basik. Wobec wszystkich zgromadzonych głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Jacek Basik pogratulował policjantkom i policjantom podjęcia wyzwania, jakim jest służba w Policji. Zwrócił też uwagę na fakt, że nie można dobrze wykonywać obowiązków policjanta bez zrozumienia i wsparcia ze strony bliskich, którego niewątpliwie policjant w służbie potrzebuje.

Nowi mundurowi po 6-miesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek w jednostkach garnizonu opolskiego. Funkcjonariusze będą pełnić swoją służbę w komendach w Opolu, Kluczborku, Namysłowie, Głubczycach, Nysie oraz w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu.

  • nowo przyjęci policjanci stoją w rzędzie
  • policjantka składa rotę ślubowania
  • wyróżnieni policjanci składają rotę ślubowania na sztandar
  • poczet sztandarowy i dowódca ślubowania oddają honory w trakcie hymnu
  • zastępca komendanta wręcza akt mianowania policjantowi
  • kadra kierownicza garnizonu opolskiego
Powrót na górę strony