Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant poza służbą nie wahał się reagować wobec pijanego kierowcy

Data publikacji 12.07.2023

Będący poza służbą funkcjonariusz z Lipna zauważył z daleka jak zataczający się mężczyzna wsiada za kierownicę auta. Nie wahał się zareagować i o sytuacji powiadomił kolegów w służbie. Uniemożliwił mężczyźnie jazdę i oddał go w ręce przybyłych na miejsce policjantów. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu!

Będący poza służbą funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie zauważył wczoraj, 11.07.2023 r., niepokojącą sytuację. Ze sklepu w Skępem wyszło dwóch mężczyzn, którzy idąc zataczali się. Wsiedli oni do fiata seicento i ruszyli spod sklepu. Policjant nie wahał się reagować. Natychmiast przekazał informację dyżurnemu jednostki i ruszył za autem, by uniemożliwić mu jazdę.

Wkrótce policjantowi udało się zmusić kierującego do zatrzymania. Przeczucie funkcjonariusza sprawdziło się. Od kierującego wyczuł on silną woń alkoholu, dlatego odebrał mu kluczyki.

Przybyli na miejsce policjanci ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość zatrzymanego 32-latka. Okazało się, że ma on w organizmie ponad 1,7 promila wysokoprocentowego trunku. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Mieszkaniec gminy Skępe odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, pięciotysięczne świadczenie pieniężne i nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony