Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust w rękach policjantów z Gryfowa Śląskiego

Data publikacji 14.07.2023

Kryminalni z Gryfowa Śląskiego od kilku miesięcy zajmowali się sprawą oszusta, który za pośrednictwem portalu internetowego oferował sprzedaż rożnego asortymentu. Proceder polegał na tym, że żądał od kupujących zapłaty za towar, po czym kontakt urywał się, a zakupiony towar nigdy nie trafiał do klientów. Śledczy ustalili, że za tym oszustwem stoi 29-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Mężczyzna usłyszał łącznie 64 zarzuty dotyczące podobnych przestępstw. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim prowadzili postępowanie dotyczące 29-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który w okresie 5 miesięcy dokonywał oszustw poprzez jeden z ogólnodostępnych portali społecznościowych. Mężczyzna wystawiał oferty sprzedaży różnych przedmiotów, takich jak m.in. konsole do gier, telefony komórkowe czy nawet środki higieniczne.

Jak ustalili, że 29-latek na grupach sprzedażowych portalu społecznościowego oraz topowej internetowej platformie sprzedażowej wystawiał dany przedmiot a następnie oczekiwał za niego zapłaty, zaliczki bądź uiszczenia kosztów wysyłki. Gdy pokrzywdzona osoba dokonała przelewu mężczyzna nie wysyłał towaru ani nie zwracał pobranych pieniędzy.

Przekazane na konto oszusta kwoty wahały się między 20 a 250 zł. Łącznie mężczyzna oszukał 64 osoby z terenu całego kraju. W związku z powyższym przedstawiono mu zarzuty dotyczące oszustwa.

Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego 29-letniemu mieszkańcowi powiatu lwóweckiego grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony