Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 13-latki

Data publikacji 17.07.2023

Dzięki współpracy podkarpackich policjantów z funkcjonariuszami z Małopolski i Śląska, poszukiwania 13-letniej mieszkanki powiatu brzozowskiego, zakończyły się sukcesem. Nastolatka została odnaleziona w pociągu, na Dworcu Głównym w Katowicach, 300 km od domu.

W piątek, 14.07.2023 roku, rano, do brzozowskiej komendy zgłosili się rodzice 13-latki, którzy zaalarmowali policjantów, że ich córki nie ma w domu i nie można nawiązać z nią kontaktu. Nie wiedzieli dokąd i dlaczego nastolatka opuściła miejsce zamieszkania. Pozostawiła jedynie krótki, odręczny wpis, że nie będzie jej kilka dni w domu.

Brzozowscy policjanci rozpoczęli poszukiwania nastolatki. Przeczesano teren powiatu, jednak nie odnaleziono zaginionej. Po godzinie 11.00, uzyskano informację, że dziewczynka może znajdować się na terenie miejscowości Niebylec, w powiecie strzyżowskim, a następnie w Rzeszowie. Ustalono, że prawdopodobnie wsiadła do pociągu jadącego na zachód naszego kraju.

Do poszukiwań włączyli się policjanci z komend wojewódzkich i miejskich z Rzeszowa, Krakowa i Katowic.

Poszukiwania zakończyły się po godzinie 17.00. Nastolatka została odnaleziona w pociągu na Dworcu Głównym w Katowicach. 13-latka cała i zdrowa został przekazana pod opiekę rodziców.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony