Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione auto i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o jego kradzież

Data publikacji 17.07.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież pojazdu marki Audi o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu złotoryjskiego pod koniec ubiegłego roku. Skradzione auto funkcjonariusze odnaleźli na terenie powiatu karkonoskiego na posesji jednego z zatrzymanych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Teraz za przestępstwo, o które są podejrzani, odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego oraz 49-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanych o kradzież pojazdu.

Jak ustalili policjanci, 20 grudnia ubiegłego roku w jednej z miejscowości na terenie powiatu złotoryjskiego doszło do kradzieży pojazdu marki Audi o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Funkcjonariusze w toku prowadzonych w tej sprawie czynności zdobyli informację, że skradzione auto najprawdopodobniej znajduje się na posesji 49-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, gdzie zostało przez nich odnalezione. W wyniku dalszych działań mundurowi zidentyfikowali sprawców kradzieży. Dopuścił się jej właściciel posesji, na której odnaleziono skradziony pojazd, oraz 36-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Teraz za przestępstwo, o które są podejrzani, odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony