Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kara do 3 lat więzienia grozi zatrzymanej 32-latce

Data publikacji 18.07.2023

Kobieta podczas interwencji w wulgarny sposób znieważyła funkcjonariuszy, pluła na nich oraz groziła im pozbawieniem życia. Zatrzymana po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszała zarzuty, a za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 15.07.2023 r., około 4.00 chojniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie ogródków działkowych od kilku godzin słychać krzyki kobiety. Na miejsce pojechali policjanci, którzy zastali grupkę pijanych osób. Jak się okazało, odbywało się tam wesele, w trakcie którego doszło do utarczki pomiędzy córką pani młodej a jej nowym mężem. W trakcie interwencji córka pani młodej, kompletnie pijana 32-letnia mieszkanka Chojnic, zaczęła obrażać interweniujących mundurowych. Po opuszczeniu miejsca interwencji kobieta wpadła w szał, zaczęła uderzać w szybę radiowozu, wyzywać policjantów grożąc, że ich zabije. Zatrzymana 32-latka, upust swoim emocjom dała również w trakcie zatrzymania, kopiąc i opluwając funkcjonariuszy.

Obezwładniona kobieta została przewieziona do komendy, gdzie po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszała zarzuty kierowania gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia policjantów. Teraz grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony