Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki czujności policjantki nietrzeźwy kierowca został zatrzymany

Data publikacji 18.07.2023

Funkcjonariuszka strzeleckiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymała kierowcę audi, który był pod wpływem alkoholu. Policjantka zwróciła uwagę na mężczyznę, który pił alkohol na ławce, a następnie poszedł do zaparkowanego kilka metrów dalej auta. Nieodpowiedzialny kierowca uruchomił silnik, jednakże funkcjonariuszka uniemożliwiła mu jazdę i wezwała na miejsce patrol Policji.

Służba w Policji nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Potwierdziła to funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Kilka dni temu w jednej z miejscowości w powiecie strzeleckim policjantka będąc w czasie wolnym od służby zauważyła mężczyznę, który na ławce spożywał alkohol, a następnie po jego wypiciu poszedł do zaparkowanego parę metrów dalej samochodu.

Mężczyzna wsiadł do auta i uruchomił silnik. Obserwująca tę sytuację policjantka pobiegła do pojazdu,wyciągnęła kluczyk ze stacyjki i uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Policjantka powiadomiła dyżurnego strzeleckiej komendy o zdarzeniu.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego przebadali mężczyznę alkomatem na zawartość alkoholu w organizmie, którego wynik wskazał prawie pół promila. 66-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy a sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze, niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 112. 

(KWP w Opolu / mw)

 

Powrót na górę strony