Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny i skuteczny poza służbą – policjant na urlopie zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 20.07.2023

Podkomisarz Maciej Stańczuk w trakcie urlopu dał przykład wyjątkowego profesjonalizmu oraz zaangażowania. Funkcjonariusz pełniący obowiązki zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Skwierzynie zatrzymał osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjant, zwracając uwagę na otoczenie, zauważył osobę o charakterystycznym wyglądzie, która dopowiadała rysopisowi osoby, której poszukiwali mundurowi.

Bez wahania, choć w cywilnym ubraniu i korzystając z prywatnego pojazdu, podkomisarz Stańczuk postanowił działać. Skontaktował się z lokalną jednostką Policji, przekazał dokładne informacje o obserwowanej osobie oraz jej położenie. Pomimo że był na urlopie, nie wahał się podjąć interwencję. Policjant, widząc oddalającego się mężczyznę zatrzymał swój pojazd i dokonał jego zatrzymania w jednym z parków znajdujących się w Skwierzynie. Kilka minut po zgłoszeniu umundurowani policjanci byli już na miejscu — poszukiwany mężczyzna został zatrzymany i przekazany w ręce właściwych służb, aby mógł odbyć karę pozbawienia wolności. Funkcjonariusz w lutym bieżącego roku w czasie wolnym od służby również zatrzymał osobę poszukiwaną:

Czujność, profesjonalizm, skuteczność. Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego

Policjanci są obecni dla  społeczeństwa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Mundurowi gotowi są do reagowania na każde wezwanie, nawet poza służbą. Ich zaangażowanie i poświęcenie zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek. Podkomisarz Maciej Stańczuk po raz kolejny udowodnił wartości, jakie niosą słowa słów roty ślubowania. To kolejny dowód pełnego zaangażowanie w służbie na rzecz bezpieczeństwa.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony