Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trakcie urlopu za granicą uratowali życie dziecka

Data publikacji 26.07.2023

Bydgoska policjantka komisarz Mariola Zdunek wraz z mężem, emerytowanym policjantem, podczas wakacji w Turcji uratowali dziecko, które topiło się w hotelowym basenie. Ich postawa zasługuje na pochwałę.

Kilka dni temu do bydgoskich policjantów wpłynęła informacja o tym, że polscy turyści przebywający na wakacjach w Turcji uratowali życie małemu chłopcu, obywatelowi tego kraju, który w nieznanych okolicznościach topił się w hotelowym basenie.

Z dalszej relacji wynikało, że komisarz Mariola Zdunek podczas kąpieli w basenie ze swoim kilkuletnim synem, zauważyła dryfującego głową w dół chłopca, który miał założoną maskę na twarzy. Natychmiast podpłynęła do niego i popukała go w plecy, jednak chłopiec nie zareagował. Obróciła go, wzięła na ręce i zobaczyła, że nie daje oznak życia. Zaczęła wołać o pomoc. Słysząc to do wody wskoczył jej mąż, który następnie wraz z ratownikiem rozpoczęli resuscytację. U chłopca po kilku minutach wróciło tętno oraz oddech. Państwo Zdunek wraz z ratownikiem kontrolowali stan dziecka aż do momentu przybycia na miejsce załogi pogotowia oraz miejscowej Policji.

Chłopiec został następnie przewieziony do miejscowego szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony