Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantem jest się także po służbie

Data publikacji 27.07.2023

Maksymę tą potwierdził policjant Posterunku Policji w Mirosławcu, który będąc z rodziną na spacerze, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusz odebrał kierowcy kluczyki od pojazdu i obezwładnił do przyjazdu służb. Ważnym jest, że inne osoby również zareagowały na stan kierującego.

Było po godzinie 20.00, kiedy sierż. Paweł Topolski w czasie wolnym od służby wracał ze spaceru z rodziną. Będąc na jednej ze stacji paliw w powiecie szczecineckim usłyszał od pracownika, że kierujący samochodem osobowym marki Kia najprawdopodobniej jest nietrzeźwy, ponieważ czuć od niego alkohol. Funkcjonariusz podszedł do 38-latka, którego wcześniej widział wjeżdżającego autem na stację i od razu wiedział, że podejrzenia pracownika są słuszne. Kierujący miał problemy z wypowiadaniem się, a jego mętny wzrok tylko dodawał kolejnej słuszności o jego stanie psychofizycznym.

38-latek nie chciał początkowo oddać kluczyków od auta i z uwagi na próbę oddalenia się ze stacji policjant użył wobec kierującego technik obezwładniających. Po przyjeździe na miejsce szczecineckiego patrolu Policji okazało się, że 38-latek prowadził pojazd mając prawie 3 promile. Mężczyzna przyznał w rozmowie z policjantami, że „troszkę” wcześniej wypił.  

Jazda pod działaniem alkoholu wiąże się z ogromnym zagrożeniem na drodze. Pijany kierowca może przyczynić się do wypadku, w którym ucierpią inni. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi nie tylko utratą prawa jazdy i konsekwencjami prawnymi – to przede wszystkim śmiertelnie niebezpieczne zjawisko, które może zakończyć się tragedią. Zdecydowana postawa i działanie są wyjątkowo ważne. Nie bądź obojętny! Reaguj!

(KWP w Szczceinie / mw)

Powrót na górę strony