Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów udało się uratować życie mężczyzny

Każdy policjant wie, że w chwili gdy zagrożone jest ludzkie życie, musi podjąć wszelkie czynności, aby zdążyć z pomocą i je ocalić. Dzięki szybkiemu dotarciu do osoby, która chciała targnąć się na własne życie, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sycowie zapobiegli tragedii.

W miniony weekend sycowscy policjanci otrzymali zgłoszenie z treści którego wynikało, że mieszkaniec powiatu oleśnickiego chce targnąć się na własne życie. Interwencję zgłosiła osoba najbliższa, która martwiła się o mężczyznę. Funkcjonariusze wiedzieli, że przy takich interwencjach liczy się każda minuta, dlatego niezwłocznie udali się pod wskazany w zgłoszeniu adres.

Drzwi do mieszkania, w którym miał znajdować się mężczyzna były zamknięte, wobec czego policjanci podjedli decyzję o wejściu do mieszkania przez drzwi balkonowe. Wewnątrz zastali mężczyznę, z którym przez cały czas spokojnie prowadzili konwersację. Mieszkaniec powiatu oleśnickiego został bezpiecznie przekazany pod opiekę załodze karetki pogotowia ratunkowego.

Pamiętajmy, aby nie lekceważyć sygnałów, które mogą świadczyć, że nasi bliscy nie radzą sobie z trudną sytuacją życiową. Okazujmy im wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, do których można się zgłosić o wsparcie w ciężkich chwilach. Można również dzwonić na Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111. W każdej sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu kierujmy zgłoszenie pod numer alarmowy 112. Szybka reakcja może zapobiec tragedii.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony