Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piekarscy policjanci pilotowali ojca z synem do szpitala

Data publikacji 01.08.2023

W sobotę policjanci z Piekar Śląskich eskortowali do szpitala samochód, w którym znajdował się 8-letni chłopczyk. Dziecko w trakcie jazdy na rowerze uległo wypadkowi i doznało urazu głowy. Z uwagi na pogarszający się stan zdrowia musiało szybko znaleźć się pod opieką lekarzy. Każda minuta miała znaczenie, więc policjanci od razu ruszyli z pomocą.

Do sytuacji doszło w sobotę w południe, 29 lipca 2023 roku kiedy to do dyżurnego piekarskiej jednostki zadzwonił ojciec z prośbą o pomoc w dotarciu do szpitala. W samochodzie przewoził swojego 8-letniego syna, który podczas jazdy na rowerze uległ wypadkowi i doznał urazu głowy. Sytuacja była poważna, a stan dziecka się pogarszał.

Liczyła się każda minuta, a samodzielny przejazd do szpitala był znacznie utrudniony. Oczywiście mundurowi nie odmówili pomocy. Policjanci z patrolówki, a następnie z drogówki na sygnałach przeprowadzili pilotaż, szybko docierając do szpitala w Chorzowie. Tam ośmiolatek trafił pod opiekę lekarzy. Całe szczęście po przeprowadzonych badaniach wrócił do domu, o czym poinformował wdzięczny ojciec.

„Pomagamy i chronimy” to hasło, które doskonale odzwierciedla reakcję policjantów na zagrożenie, w jakim znalazło się dziecko.

(KWP w Katowicach / sc)

Film Piekarscy policjanci pilotowali ojca z synem do szpitala

Pobierz plik Piekarscy policjanci pilotowali ojca z synem do szpitala (format mp4 - rozmiar 31.06 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format m4a - rozmiar 212.54 KB)

Powrót na górę strony