Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ząbkowiccy policjanci pomogli mężczyźnie w kryzysie i zapobiegli tragedii

Data publikacji 01.08.2023

Gdyby nie szybka reakcja policjantów z Ząbkowic Śląskich doszłoby do tragedii. Profesjonalne, niezwłoczne, a przede wszystkim skuteczne działanie funkcjonariuszy doprowadziło do uratowania 42-letniego mężczyzny, który chciał targnąć się na swoje życie. Policyjna pomoc przyszła w samą porę.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które wpłynęło co centrum powiadamiania ratunkowego. Wynikało z niego, że w jednym z mieszkań w powiecie ząbkowickim może dojść do tragedii, gdyż mężczyzna prawdopodobnie chce targnąć się na własne życie.

Na miejscu interwencji ząbkowiccy policjanci, którzy niezwłocznie zareagowali na zgłoszenie, zastali mężczyznę. Sytuacja była dynamiczna, a reakcja mundurowych właściwa i skuteczna. Funkcjonariusze w ostatniej chwili zapobiegli dramatycznemu aktowi 42-latka, ratując mu życie. Dzięki pomocy policjantów mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie miasta znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie: centrumwsparcia.pl

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję, telefon: 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie stopdepresji.pl

grafika z telefonami instytucji pomocowych - deskrypcja garfiki znajduje się pod tekstem

(KWP we Wrocławiu / mw)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony