Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 82-letniej kobiety

Data publikacji 01.08.2023

Policjanci z Ogniwa Konnego rzeszowskiej komendy wojewódzkiej odnaleźli 82-letnią kobietę, która wyszła z domu opieki na spacer i straciła orientację w terenie. Funkcjonariusze po około 3 godzinach odnaleźli seniorkę w głębi lasu, w miejscu oddalonym o kilka kilometrów od ośrodka. Policjanci zaopiekowali się mieszkanką Tarnobrzega. Cała i zdrowa została przekazana pod opiekę pracownikom placówki.

W piątek, 28 lipca 2023 roku policjanci Ogniwa Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, pełnili służbę na terenie gminy Głogów Małopolski.

Około godz. 12.00, funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o zaginięciu 82-letniej mieszkanki Tarnobrzega. Z przekazanych informacji wynikało, że kobieta przebywała w jednym z domów opieki w Budach Głogowskich, z którego się oddaliła i nikt nie wiedział, gdzie się znajduje. Zaniepokojeni tym faktem pracownicy ośrodka powiadomili policjantów.

Do poszukiwań natychmiast zostali zaangażowani mundurowi, którym przekazano rysopis 82-latki. Funkcjonariusze sprawdzili obszar leśny w rejonie ośrodka. W pewnym momencie, w głębi lasy policjanci, w miejscu oddalonym o kilka kilometrów od domu opieki zauważyli kobietę, która odpowiadała rysopisowi poszukiwanej. Podczas rozmowy mundurowi ustalili, że kobieta zabłądziła podczas spaceru, była zmęczona i nie potrafiła sama wrócić do miejsca pobytu. Policjanci zaopiekowali się seniorką.

Okazało się, że nie potrzebowała pomocy medycznej i czuła się dobrze. Została przekazana pod opiekę pracownika ośrodka.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby starsze, zdezorientowane, które mogą potrzebować opieki. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie.

(KWP w Rzeszowie / sc)

Powrót na górę strony