Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który przewoził 3 nielegalnych imigrantów

Data publikacji 02.08.2023

Mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, pełniąc służbę na wschodniej granicy naszego kraju, w okolicach Hajnówki zatrzymali 31-letniego obywatela Ukrainy, który przewoził 3 nielegalny imigrantów. Mężczyzna podejrzewany jest o pomoc w zorganizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy przez Syryjczyków. Wszystkie osoby zostały przekazane Straży Granicznej.

Mundurowi podczas patrolowania rejonu służbowego w miejscowości Hajnówka zwrócili uwagę na skodę z mocno przyciemnianymi tylnymi szybami. Postanowili więc skontrolować podejrzany pojazd, zwłaszcza że ciągle zdarzają się przypadki nielegalnego przekraczania nieodległej granicy polsko-białoruskiej, a imigranci próbują dostać się w głąb kraju właśnie za pomocą samochodów lub busów.

I tym razem podejrzenia dolnośląskich funkcjonariuszy miały swoje uzasadnienie. Za kierownicą osobówki siedział obywatel Ukrainy, który w pojeździe przewoził trzech Syryjczyków. Oprócz kierującego wszyscy przebywali na terenie Polski nielegalnie. Dodatkowo zatrzymany 31-latek, który przewoził imigrantów, posiadał przy sobie zawiniątka z mefedronem.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci z legnickiego samodzielnego pododdziału prewencji zatrzymali wszystkie osoby i przekazali funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Zatrzymany przewoźnik odpowie za zorganizowanie innym osobom przekroczenia wbrew przepisom granicy Rzeczpospolitej Polskiej oraz nielegalne posiadanie substancji psychotropowych. Grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast pasażerowie odpowiedzą za nielegalne przekroczenie granicy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony