Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany przez jaworskich policjantów

Data publikacji 03.08.2023

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zatrzymali 45-letniego mężczyznę poszukiwanego przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Europejski nakaz aresztowania wydany został w związku z przestępstwami, których miał się dopuścić na terytorium Austrii. Zatrzymany trafił do aresztu.

Wczoraj, 02.08.2023 r., funkcjonariusze wydziału kryminalnego z jaworskiej komendy zatrzymali 45-letniego mieszkańca Jawora poszukiwanego na postawie europejskiego nakazu aresztowania, wydanego przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Na mężczyźnie ciążą zarzuty karne dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieży z włamaniem. Poszukiwany ścigany był przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP w celu aresztowania ekstradycyjnego. 45-latek trafił do aresztu do czasu podjęcia przez sąd decyzji co do ekstradycji.

Europejski nakaz aresztowania wydawany jest w następstwie przeprowadzonego transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego, w ramach którego dochodzi do przekazania podejrzanych lub oskarżonych w związku ze ściganiem przestępstw lub wykonania wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego. Europejski nakaz aresztowania wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich i jest ważny na terenie Unii Europejskiej.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony