Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań 32-latka

Data publikacji 03.08.2023

31 lipca br. limanowscy policjanci otrzymali informację o zaginięciu, wymagającego opieki 32-latka. Mężczyzna dzień wcześniej w godzinach popołudniowych wyszedł z miejsca zamieszkania nie zabierając ze sobą telefonu i ślad po nim zaginął. W szeroko zakrojonych działaniach brali udział policjanci, strażacy oraz goprowcy. 2 sierpnia br. mężczyzna został odnaleziony w lesie w rejonie góry Śnieżnica. Został zabrany do szpitala, na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W poniedziałek, 31 lipca 2023 roku do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zgłosiła się rodzina 32-letniego mieszkańca miasta, która złożyła zawiadomienie o jego zaginięciu. Mężczyzna miał dzień wcześniej w godzinach popołudniowych wyjść z domu, do którego nie wrócił i nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Po przyjęciu zawiadomienia funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania.
Ustalono, że zaginiony może przebywać w rejonie miejscowości Skrzydlna i właśnie tam skierowano poszukiwania, w których udział brali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i strażacy ochotnicy. Ogromnym wsparciem dla policjantów  byli również członkowie grupy poszukiwawczej ze specjalistycznym sprzętem. W trakcie prowadzonych działań użyto drony, quady oraz samochody terenowe. 2 sierpnia około godziny 14:00 zaginionego mężczyznę znaleziono w masywie leśnym w rejonie góry Śnieżnica.

32-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.  

Ta historia ma swoje szczęśliwe zakończenie. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w poszukiwania służbom - za dobrą i profesjonalną współpracę.

(KWP w Krakowie / sc)

  • uczestnicy poszukiwań na placu podczas odprawy
  • ustawione wzdłuż drogi wozy strażackie i goprowców
  • na zdjęciu osoby na quadach w trakcie poszukiwań zaginionego
  • ratownik gopr z dronem
Powrót na górę strony