Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym zatrzymał złodzieja rowerów

Data publikacji 04.08.2023

Spostrzegawczość i szybka reakcja kryminalnego z VII Komisariatu łódzkiej komendy doprowadziła do zatrzymania złodzieja rowerów. 52-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusz będąc w czasie wolnym od służby rozpoznał mężczyznę, którego napotkał w drodze do sklepu.

Na początku lipca 2023 roku, kryminalny z VII Komisariatu Policji w Łodzi, w czasie wolnym od służby jechał z żoną na zakupy. Stojąc na skrzyżowaniu ulic Pabianicka i Rudzka zauważył idącego chodnikiem mężczyznę, którego rozpoznał jako sprawcę kradzieży rowerów. Bez chwili zawahania, zatrzymał się i poszedł za 52-latkiem, który szybkim krokiem wszedł do pobliskiego sklepu. O całej sytuacji poinformował stróżów prawa będących w tym czasie w służbie, a sam poczekał aż podejrzewany opuści dyskont, po czym go zatrzymał. Mundurowy przekazał mężczyznę przybyłemu na miejsce patrolowi policji.

Finalnie zatrzymany usłyszał od śledczych z VII Komisariatu Policji trzy zarzuty kradzieży rowerów o łącznej wartości ponad 5000 złotych. Wcześniej notowany mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie zarobkiem na życie.

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem - za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż okazuje się, że dokonywał on kradzieży również w innych dzielnicach Łodzi.

Swoją postawą kryminalny pokazał, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony