Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony kamper warty ponad 260 tysięcy złotych odzyskany przez policjantów

Data publikacji 04.08.2023

Mundurowi z krośnieńskiej drogówki odzyskali turystycznego kampera, który został skradziony z terytorium Niemiec. Szacunkowa wartość pojazdu wynosi ponad 260 tysięcy złotych. Do sprawy mundurowi zatrzymali 27-latka, który chcąc uniknąć odpowiedzialności, porzucił auto i usiłował uciec. Został zatrzymany po krótkim pościgu pieszym. Decyzją sądu, najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Spostrzegawczość i czujność policjantów krośnieńskiej drogówki przynosi efekty. We wtorek (1 sierpnia) patrolując ulice Krosna Odrzańskiego, zwrócili uwagę na przejeżdżającego obok nich pojazd typu kamper oraz jego kierowcę. Mając doświadczenie w terenie, a także wiedzę, iż takie pojazdy są często w zainteresowaniu złodziei samochodowych, postanowili go skontrolować. Gdy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące kierującemu zatrzymanie się, ten zjechał na pobocze, po czym wyskoczył z samochodu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze niezwłocznie pobiegli za nim, zatrzymując go. Dokonane przez policjantów sprawdzenia wykazały, że kierujący  nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd Fiat Ducato ma przyczepione tablice od innego auta i pochodzi z kradzieży z terenu Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, natomiast samochód po czynnościach procesowych trafił na policyjny parking. Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to ponad 260 tysięcy złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży z włamaniem do pojazdu typu kamper.  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po przesłuchaniu i analizie akt sprawy złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu 27-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Policyjny radiowóz, a przed nim kamper stojący na poboczu drogi.
  • Kamper stojący na poboczu drogi.
  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę, który ma kajdanki na rękach.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.66 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony