Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brała udział w oszustwie „na policjanta” - teraz odpowie przed sądem

Data publikacji 04.08.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o oszustwo metodą „na policjanta”. Na podstawie zebranych dowodów 23-letnia mieszkanka Wrocławia usłyszała zarzut oszustwa, gdzie wspólnie z innymi osobami wyłudziła od 81-letniej mieszkanki Zgorzelca 46 tysięcy złotych. Teraz za to przestępstwo grozi kobiecie do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu jedna z seniorek ze Zgorzelca została oszukana metodą „na policjanta”. 81-latka odebrała telefon od kobiety, która podała się za jej córkę. Poinformowała seniorkę, że spowodowała wypadek i aby uchronić się przed więzieniem potrzebuje wpłacić kaucję, którą odbierze pani adwokat. I tym sposobem mieszkanka Zgorzelca przekazała na jednej z ulic w mieści obcej kobiecie 46 tysięcy złotych. O tym, że padał ofiarą oszustów zorientowała się dopiero kolejnego dnia po rozmowie z prawdziwą córką.

W tej sprawie funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu podjęli czynności operacyjne i procesowe mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców tego przestępstwa. Zgorzeleccy kryminalni na podstawie zgromadzonych informacji, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim i policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, zatrzymali parę podejrzewaną o udział w tym oszustwie. 21-letnia kobieta oraz jej 27-letni partner poruszając się pojazdem marki Renault zostali zatrzymani na jednej z ulic w Nowej Soli. Podczas podjętych czynności okazało się, że kierująca 21-latka nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. W tej sprawie czynności podjęli policjanci z Nowej Soli, a po ich zakończeniu para trafiła do zgorzeleckiej komendy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zarzuty usłyszała 21-latka, której udowodniono bezpośredni udział w oszustwie seniorki. Za popełnione przestępstwo kobiecie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

  • zatrzymana kobieta
  • zabezpieczone telefony
  • zabezpieczone telefony

Opis filmu: FILM

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 42.21 MB)

Pliki do pobrania

  • 26.85 KB
    deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony