Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze ze Świdnika odnaleźli zagubionego mężczyznę

Data publikacji 08.08.2023

Sprawne działania poszukiwawcze policjantów przyczyniły się do szybkiego odnalezienia starszego mieszkańca Świdnika. 79-latek miał wyjść do sklepu na chwilę, lecz gdy nie wracał do domu kilka godzin, zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie. Z informacji, jakie otrzymali policjanci istniało duże prawdopodobieństwo, że 79-latek mógł się zagubić i nie wie, jak powrócić do miejsca zamieszkania.

Informacja o zaginięciu 79-latka postawiła na nogi świdnicką Policję. Natychmiast policjanci ruszyli do penetrowania terenów, gdzie mógł udać się mężczyzna. Policjant biorący udział w poszukiwaniach  zauważył seniora idącego jedną z ulic miasta. Na szczęście mężczyzna nie wymagał interwencji medycznej, był jedynie wyraźnie zmęczony i zagubiony. Został przekazany członkom rodziny.

Pamiętajmy! Ze względu na wiek, osoby starsze mogą mieć trudności z orientacją w terenie, pamięcią lub koncentracją. Dodatkowo stres wynikający z zagubienia się, może tylko spotęgować problem z odnalezieniem drogi powrotnej do domu. Apelujemy, aby wzmóc czujność nad osobami, za które jesteśmy odpowiedzialni, szczególnie tymi, które ze względu na wiek czy różne schorzenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie.

(KWP w Lublinie / sc)

Powrót na górę strony