Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 11.08.2023

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem nie tylko podczas służby. Funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Płocku w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący volvo wykonywał niebezpieczne manewry, co wzbudziło natychmiastową reakcję policjanta.

W minioną niedzielę (6.08.2023) funkcjonariusz z płockiej komendy, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Nieodpowiedzialny kierowca jechał z Zągot w kierunku Płocka, stwarzając ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Mężczyzna miał problem, aby zachować prawidłowy tor jazdy. Funkcjonariusz natychmiast powiadomił o sytuacji dyżurnego, a już po krótkiej chwili udaremnił niebezpieczną jazdę 36-latka. Mężczyzna jechał samochodem z kierownicą po prawej stronie, kiedy zatrzymał pojazd przesiadł się z miejsca kierowcy, na fotel pasażera.  

Na miejsce przyjechali zawiadomieni o zdarzeniu mundurowi. Badanie kierującego volvo wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 36-latek za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Film Nagranie z wideorejstratora

Pobierz plik Nagranie z wideorejstratora (format mp4 - rozmiar 9.21 MB)

Powrót na górę strony