Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostań jednym z nas - czyli technikiem kryminalistyki

Data publikacji 14.08.2023

Zawód policjanta to wyjątkowa profesja. Wymaga wiele poświęcenia, ale daje też ogromną satysfakcję. Jak wygląda policyjna służba? Czym się charakteryzują poszczególne piony i komórki? Czego można się nauczyć zakładając policyjny mundur? Policjanci Komendy Miejskiej w Radomiu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tym, którzy nie sprecyzowali jeszcze swoich planów postanowili przybliżyć specyfikę służby. Przez najbliższych kilka tygodni co tydzień będziemy publikować nagrania rozmów z funkcjonariuszami Policji pełniącymi wyjątkowe funkcje.

W pierwszym odcinku podcastu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w ramach promocji zawodu policjanta staramy się przybliżyć specyfikę naszej służby. Tym razem do nagrania zaprosiliśmy technika kryminalistyki z Zespołu Kryminalistyki Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Pomimo świata cyfrowego i coraz częstszego sięgania po telefon filmy i książki o tematyce kryminalnej zyskały przychylność do tego stopnia, że profesja technika kryminalistyki zyskała na popularności wśród młodych ludzi. Ta część policyjnej pracy jest niezmiernie atrakcyjna dla potencjalnych adeptów sztuki policyjnego rzemiosła, bo kojarzy się z pracą na miejscu zdarzenia.

Po czym poznać technika kryminalistyki? Zapewne po jego walizce kryminalistycznej, w której posiada niezbędne materiały umożliwiające mu pracę na miejscu zdarzenia.

O charakterystyce tej funkcji i drodze, jaką trzeba przejść, by zostać technikiem kryminalistyki opowiedział jeden z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Zapraszamy do wysłuchania!

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Film Podcast

Pobierz plik Podcast (format mp4 - rozmiar 19.99 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony