Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecińscy policjanci zdążyli na czas i uratowali życie dziewczynki

Data publikacji 16.08.2023

Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie wykazali się ogromną empatią, dociekliwością oraz profesjonalizmem, gdy otrzymali informację z infolinii TPD o dziewczynce, która chciała targnąć się na swoje życie. Mundurowi znaleźli ją bardzo szybko. 14-latka jest już bezpieczna.

Dyżurny raz z innymi policjantami z komisariatu natychmiast wybiegli z budynku. W pobliskim parku po chwili zobaczyli siedzącą na ławce dziewczynkę, która płakała. Mundurowi zaopiekowali się 14-latką, wezwali pomoc medyczną oraz powiadomili matkę dziewczynki. Po konsultacji z lekarzem dziecko zostało przewiezione do szpitala na konsultacje.

Szybkie, zdecydowane działanie policjantów z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie i profesjonalna współpraca z przedstawicielem TPD pozwoliła zapobiec tragedii. Dziewczynka jest już bezpieczna. Dobrze, że skorzystała z możliwości rozmowy z psychologiem. To pozwoliło udzielić jej fachowej pomocy.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne, nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony