Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli kobiecie, która zasłabła w mieszkaniu

Data publikacji 16.08.2023

Czujny sąsiad to podstawa. Mieszkaniec jednego z bloków w Sochaczewie powiadomił, że jego sąsiadka potrzebuje pomocy, ale drzwi do jej mieszkania były zamknięte. Policjanci wyważyli drzwi, dostali się środka, pomogli 88-latce i przekazali w ręce ratowników medycznych.

W niedzielę wieczorem (13.08.2023) na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który powiadomił, że jego sąsiadka prawdopodobnie zasłabła i potrzebuje pomocy medycznej. Sąsiad nie mógł dostać się do 88-latki, ponieważ drzwi do jej mieszkania były zamknięte. Na miejsce zostały wysłane wszystkie służby, w tym policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego.

Drzwi do mieszkania rzeczywiście były zamknięte, a balkon zabezpieczony kratami. Policjanci podjęli decyzję o wyważeniu drzwi, w środku znaleźli seniorkę leżącą na podłodze. Kontakt z nią był utrudniony, dodatkowo krwawiła z rany na głowie.

Policjanci powiadomili o zdarzeniu członków rodziny 88-latki. Sochaczewianka została przekazana załodze karetki pogotowia i przewieziona do szpitala, gdzie otrzymała pomoc. Dziękujemy sąsiadowi seniorki, że nie był obojętny i dzięki niemu pomoc doszła na czas.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony