Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalni imigranci z Bangladeszu i Pakistanu zatrzymani przez legnickich policjantów

Data publikacji 16.08.2023

Legniccy policjanci zatrzymali kierującego Oplem obywatela Litwy, który miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Pasażerami pojazdu byli obywatele Bangladeszu i Pakistanu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę Polski i kierowali się w stronę Niemiec. Wszyscy podróżujący zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie.

Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony przez wojewódzkiego dyżurnego we Wrocławiu o możliwości nielegalnego przewozu imigrantów autostradą A4.

W wyznaczony rejon został wysłany patrol Policji, który zatrzymał przemieszczającego się w kierunku granicy polsko-niemieckiej kierującego Oplem. Za kierownicą auta siedział obywatel Litwy, natomiast pasażerami było 7 obywateli Bangladeszu i 1 obywatel Pakistanu, którzy nie posiadali dokumentów tożsamości i nielegalnie przekroczyli granicę Polski.

Od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że ma on zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.

Wszystkie osoby podróżujące tym pojazdem zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie. Następnie obywatele Bangladeszu i Pakistanu zostali przekazani Straży Granicznej, z kolei obywatel Litwy odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa.

Przypominamy, że za organizowanie innym osobom przekraczania wbrew przepisom granicy Polski grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

 

  • Policjanci prowadzą zatrzymanych mężczyzn
  • Policjanci prowadzą zatrzymanych mężczyzn
  • Policjanci prowadzą zatrzymanych mężczyzn

Film Nielegalni imigranci z Bangladeszu i Pakistanu zatrzymani przez legnickich policjantów

Opis filmu: Nielegalni imigranci z Bangladeszu i Pakistanu zatrzymani przez legnickich policjantów

Pobierz plik Nielegalni imigranci z Bangladeszu i Pakistanu zatrzymani przez legnickich policjantów (format mp4 - rozmiar 43.47 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony