Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie dla policjanta ruchu drogowego

Data publikacji 18.08.2023

Dzięki szybkiej reakcji policjanta ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu został zatrzymany sprawca kolizji drogowej. Młody kierowca uszkodził inny pojazd i odjechał z miejsca. Asp. szt. Remigiusz Murek widząc zdarzenie natychmiast ruszył za sprawcą i doprowadził do jego zatrzymania.

8 sierpnia br., na skrzynkę mailową Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marka Pietrykowskiego wpłynęło podziękowanie. Jeden z mieszkańców gminy Grębów, wyraził wdzięczność aspirantowi sztabowemu Remigiuszowi Murkowi za okazaną pomoc i właściwą reakcję wobec sprawcy, który uszkodził jego samochód.

Mieszkaniec Gminy Grębów napisał m.in. (…) Dzięki szybkiej reakcji Pana policjanta Remigiusza Murka, niebędącego wówczas na służbie, udało się bardzo szybko namierzyć sprawcę. Dzięki interwencji Pana Murka, koszty naprawy mojego samochodu pokryje ubezpieczenie, a sprawca nie pozostanie bezkarny. Wielki szacunek i jeszcze raz bardzo dziękuję.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (6 sierpnia br.), po godzinie 17.00, na ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu. Aspirant sztabowy Remigiusz Murek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Tarnobrzegu, jadąc do służby na nocną zmianę, zauważył osobową toyotę, wyjeżdżającą z parkingu. Kierowca pojazdu, podczas cofania, uszkodził stojący obok samochód. Wgniótł karoserię i zniszczył powłokę lakierniczą, po czym pospiesznie odjechał z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusz natychmiast zawrócił i ruszył za odjeżdżającą toyotą. O swoich spostrzeżeniach poinformował dyżurnego tarnobrzeskiej komendy, a następnie napotkany policyjny patrol. Funkcjonariusze zauważyli opisane auto i zatrzymali sprawcę kolizji drogowej.

Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski. Młody kierowca, prawo jazdy, posiadał od czerwca 2023 r.

Policjant ruchu drogowego wrócił na miejsce kolizji. Tam zastał właściciela uszkodzonego citroena. Poszkodowany twierdził, że do Tarnobrzega przyjechał na piknik, a samochód pozostawił na niespełna godzinę. Mężczyzna był wdzięczny za szybką reakcję policjanta i okazaną pomoc.

Młody mężczyzna został ukarany trzema mandatami, odpowie m.in. za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony