Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani za pobicie z użyciem pałek i maczety

Data publikacji 18.08.2023

Zebrali się w jednym miejscu, zakryli twarze i wyposażeni w pałki, kije, rurki oraz maczetę postanowili pobić dwóch mieszkańców gminy Kamieniec Ząbkowicki. Powodem ataku była tylko i wyłącznie przynależności narodowościowa pokrzywdzonych. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcami byli pseudokibice. Policjanci zidentyfikowali już 17 mężczyzn biorących udział w tym zdarzeniu, 6 osób usłyszało już zarzuty. Planowane są kolejne zatrzymania.

Do pobicia dwóch mieszkańców Kamieńca Ząbkowickiego doszło w dniu 1 sierpnia po godzinie 20:00. Funkcjonariusze ustalili, że do miejsca gdzie mężczyźni mieszkali przyszła grupa kilkunastu osób. Mieli zasłonięte twarze i byli uzbrojeni w pałki, kije, rurki, maczetę, przynieśli ze sobą również kij hokejowy. Niczym nie sprowokowani zaczęli grozić i bić 44 oraz 18-latka tylko ze względu na ich przynależność narodowościową. Uderzenia zadawali przy pomocy specjalnie w tym celu zabranych ze sobą niebezpiecznych narzędzi. Jakby tego było mało, na koniec postanowili okraść swoje ofiary. Łącznie ukradli pobitym mężczyznom ponad 4 tysiące złotych.

Kamienieccy funkcjonariusze od razu zabrali się do pracy i szybko ustalili, że za pobicie i kradzież odpowiada grupa 17 pseudokibiców, mieszkańców powiatu ząbkowickiego. Mundurowi zidentyfikowali wszystkie zaangażowane osoby i rozpoczęły się zatrzymania. 6 osób usłyszało już zarzuty, jeden z nich zostało tymczasowo aresztowany, 5 osób jest pod dozorem policji. Planowane są kolejne zatrzymania.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Film Pseudokibice zatrzymani za pobicie z użyciem pałek i maczety

Opis filmu: Pseudokibice zatrzymani za pobicie z użyciem pałek i maczety

Pobierz plik Pseudokibice zatrzymani za pobicie z użyciem pałek i maczety (format mp4 - rozmiar 37.63 MB)

Powrót na górę strony